Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente - Puebla Futbol Club 3-3 (1-1). Liga - 8. kolejka

13 sierpnia na Estadio Caliente Xoloitzcuintles odbył się mecz 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Puebli. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

13 sierpnia  na Estadio Caliente Xoloitzcuintles odbył się mecz  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany  i Puebli. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Tijuany wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Federico Lertora z drużyny Tijuany. Była to 34. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Tijuany w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Edgar Lopez. W zdobyciu bramki pomógł Joaquin Montecinos.

Gustavo Ferrareis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puebli , zdobywając bramkę w 38. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie Gaston Silva zastąpił Lucasa Maię.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Rodriguez.

Jedenastka Puebli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Tijuany, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Lisandro Lopez.

Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Puebli: Gustavo Ferrareis, Martin Barragan, Ivan Moreno, Ivo Vazquez, na ich miejsce weszli: Luis Garcia, Jozy Altidore, Amaury Escoto, Maximiliano Araujo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joaquina Montecinosa, Lucasa Rodrigueza zajęli: Christian Rivera, Misael Dominguez.

Piłkarze Puebli odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Jozy Altidore.

Jedenastka Puebli wyrównała wynik meczu. W 90. minucie Israel Reyes wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Ivo Vazquez.

W tej samej minucie w drużynie Tijuany doszło do zmiany. Francisco Contreras wszedł za Edgara Lopeza. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Puebli żadną kartką, natomiast piłkarzom Tijuany przyznał jedną żółtą.

Zespół Tijuany w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Puebli w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.