Club Santos Laguna S.A. de C.V. - Cruz Azul Futbol Club 4-0 (1-0). Liga - 7. kolejka

W starciu 7. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Santosu Laguna wysoko wygrała z Cruz Azul 4-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Corona w Torreón.

W  starciu 7. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Santosu Laguna wysoko wygrała  z Cruz Azul  4-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Corona w Torreón.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Cruz Azul wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Javier Correa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu Laguna , strzelając gola w 18. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Fernando Gorriaran.

W 45. minucie Ivan Morales został zmieniony przez Gonzala Carneira. W tej samej minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Angel Romero wszedł za Ivana Moralesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santosu Laguna.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Rodriguez. Asystę przy golu zanotował Omar Campos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 52. minucie spotkania, gdy Eduardo Aguirre zdobył trzecią bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu Laguna w 57. minucie spotkania, gdy Carlos Orrantia strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Fernanda Gorriarana.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Santosu Laguna: Javier Correa, Leonardo Suarez, Diego Medina, a na ich miejsce weszli Harold Preciado, Juan Brunetta, Jair Gonzalez. Po chwili trener Cruz Azul postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Rotondiego. Na boisko wszedł Christian Tabo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Santosu Laguna doszło do zmiany. Cecilio Dominguez wszedł za Eduarda Aguirrego.

W 87. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Angel Romero nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 90. minucie w drużynie Santosu Laguna doszło do zmiany. Aldo Lopez wszedł za Alana Cervantesa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Santosu Laguna w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Cruz Azul wykorzystała wszystkie zmiany.