Club Santos Laguna S.A. de C.V. - Club Leon Futbol Club 2-1 (1-1). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Santosu Laguna wygrała z Leonami 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Corona w Torreón.

W  spotkaniu 9. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Santosu Laguna wygrała  z Leonami  2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Corona w Torreón.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Leon wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Brunetcie, zawodnikowi Santosu Laguna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leon w 37. minucie spotkania, gdy Fidel Ambriz strzelił pierwszego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Jose Rodriguezowi z zespołu Leon.

Drużyna Santosu Laguna otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 41. minucie Omar Campos wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Paula Bellona, zawodnika Leon. W 60. minucie Yairo Moreno został zmieniony przez Federica Martineza.

Trener Leon postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Osvalda Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Victora Davilę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Po godzinie gry w zespole Santosu Laguna doszło do zmiany. Harold Preciado wszedł za Jaira Gonzaleza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Santosu Laguna przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Felix Torres.

Między 76. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santosu Laguna: Javier Correa, Juan Brunetta, Eduardo Aguirre, na ich miejsce weszli: Diego Medina, Leonardo Suarez, Aldo Lopez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Osvalda Rodrigueza, Jose Rodrigueza zajęli: Victor Davila, Javier Ibarra. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Joel Campbell z Leon. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Zespół Santosu Laguna zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Piłkarze Santosu Laguna dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.