Club Santos Laguna S.A. de C.V. - Club de Futbol Monterrey 4-3 (2-2). Liga - 1. kolejka

4 lipca na Estadio Corona w Torreón odbyło się spotkanie 1. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna i Monterrey. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 4-3.

4 lipca  na Estadio Corona w Torreón odbyło się spotkanie  1. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna  i Monterrey. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 4-3.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Santosu Laguna wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia przyznał kartkę Ronaldowi Prietowi z Santosu Laguna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w 17. minucie spotkania, gdy Rogelio Mori strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Arturo Gonzalez.

Jedenastka Santosu Laguna ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Monterrey, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigo Aguirre. W 27. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Fernando Gorriaran.

Jedenastka Monterrey krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Santosu Laguna doprowadził do remisu. Gola strzelił Felix Torres. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Monterrey: Cesarowi Montesowi w 42. i Maximilianowi Mezie w 45. minucie.

W tej samej minucie za Ronalda Prieta wszedł Alan Cervantes. W tej samej minucie w drużynie Santosu Laguna doszło do zmiany. Brian Lozano wszedł za Ronalda Prieta. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Fernandowi Gorriaranowi, zawodnikowi Santosu Laguna. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Santosu Laguna doszło do zmiany. Javier Correa wszedł za Eduarda Aguirrego.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rogelio Mori z Monterrey. Między 69. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Monterrey: Arturo Gonzalez, Cesar Montes, Maximiliano Meza, na ich miejsce weszli: Jesus Gallardo, Edson Gutierrez, Rodolfo Pizarro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Orrantii, Leonarda Suareza zajęli: Franco Pizzichillo, Jair Gonzalez.

Niedługo później trener Monterrey postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rogelia Moriego wszedł Hector Moreno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Monterrey nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 85. minucie Harold Preciado wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Brian Lozano.

W 86. minucie w zespole Monterrey doszło do zmiany. Joao Rojas wszedł za Rodriga Aguirrego.

Szybko po stracie bramki drużyna Santosu Laguna trafiła do bramki rywala. W doliczonym czasie gry wynik ustalił z rzutu karnego Brian Lozano.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w tej samej minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Monterrey: Stefanowi Medinie i Jesusowi Gallardowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-3.

Jedenastka Monterrey zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Monterrey, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Santosu Laguna obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.