Club Santos Laguna - Querétaro FC 5-0 (2-0). Liga meksykańska - Liga MX

9 maja na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna a Querétaro. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Santos Laguna 5-0, który wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2021-05-09 04:15 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
D. Valdés 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Santos Laguna wygrał aż 17 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fernanda Madrigala z Querétaro, a w 18. minucie Feliksa Torresa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fernando Gorriarán wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, zdobywając bramkę w 21. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Cervantes.

Jedenastka Querétaro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Eduar Preciado. Przy zdobyciu bramki pomógł Diego Valdés.

W 27. minucie Jefferson Montero został zmieniony przez Jonathana Dos Santosa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ángel Sepúlveda z Querétaro. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos Laguna w 49. minucie spotkania, gdy Eduardo Aguirre zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Fernando Gorriarán.

Po godzinie gry w drużynie Querétaro doszło do zmiany. Hugo Magallanes wszedł za Ángela Sepúlvedę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos Laguna w 60. minucie spotkania, gdy Diego Valdés zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 5-0 strzelił ponownie w 62. minucie Eduardo Aguirre.

Kibice Santos Laguna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jesúsa Oceja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eduardo Aguirre. Między 79. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Arturo Palma, Aristeo García, Alejandro Rivero, a na ich miejsce weszli Hugo Silveira, Fernando Madrigal, Antonio Valencia.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Antonio Valencia87′
18′ 66′ Félix Eduardo Torres Caicedo
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Matheus Dória Macedo
José Alexis Doldán Aquino
Omar Antonio Campos Chagoya
Omar Israel Mendoza Martín
 21′ 76′ Fernando Gorriarán Fontes
Kevin Rafael Escamilla Moreno
79′ Juan Ferney Otero Tovar
Jefferson Montero27′
 24′ Eduar Ayrton Preciado García
Fernando Madrigal González11′ 87′
67′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Erik Vera Franco
 60′ (k.) 72′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez45′ 60′
 49′, 62′ 76′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Hugo Gabriel Silveira Pereira87′
Manuel Gibran Lajud Bojalil
Gerardo Ruiz
76′ Ismael Govea Solorzano
Aristeo García Moreno87′
66′ 81′ Hugo Isaac Rodríguez De La O
Hugo Alejandro Magallanes Silveira60′ 90′
David Alfredo Andrade Gómez
Juan Pablo Meza Tepezano
Jordan Carrillo Rodríguez
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
76′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Arturo Adolfo Palma Cisneros87′
67′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Joshua Antonio Canales Hernández
Andrés Felipe Ibargüen García
Jonathan David Dos Santos Duré27′
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
José Alfredo Ramírez Espino
72′ Santiago René Muñóz Robles
Alejandro Rivero López87′

Zespół Santos Laguna był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.