Club Santos Laguna - Puebla FC 3-0 (2-0). Liga meksykańska - Liga MX

W spotkaniu rozgrywek meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna Santos Laguna zwyciężyła z Pueblami 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

Meksyk - Liga MX
2021-05-21 04:00 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
Club Santos Laguna
Puebla FC
3
0
Eduardo Aguirre 1',27'
E. Preciado 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka Santos Laguna wygrała 14 razy i zanotowała dwie porażki oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Eduardo Aguirre. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Carlos Orrantía.

W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Segovię z Puebli, a w 17. minucie Fernanda Gorriarána z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos Laguna w 27. minucie spotkania, gdy Eduardo Aguirre strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Eduar Preciado.

Trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego De Buena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Maximiliano Perg. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Salvador Reyes, zawodnik Puebli. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Puebli wyszła w zmienionym składzie, za Juana Segovię wszedł Lucas Maia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Israel Reyes z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eduar Preciado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Diego Valdés.

W 75. minucie Maximiliano Araújo został zmieniony przez Daniela Álvareza. W tej samej minucie w drużynie Puebli doszło do zmiany. Gustavo Ferrareis wszedł za Amaury'ego Escoto. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Javierowi Salasowi, piłkarzowi gości.

Chwilę później trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Andrés Ibargüen, a murawę opuścił Juan Otero. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał George Corral z Puebli. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

George Ulises Corral Ang81′
17′ 87′ Fernando Gorriarán Fontes
Javier Alván Salas Salazar76′
78′ Juan Ferney Otero Tovar
Maximiliano Javier Araújo Vilches75′
 72′ 86′ Eduar Ayrton Preciado García
Salvador Reyes Chávez45′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Omar Andrés Fernández Frasica80′
85′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Santiago Gabriel Ormeño Zayas
 1′, 27′ 78′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Ivo Saúl Vázquez Serrano
86′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Clifford Aboagye80′
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Daniel Aguilar Muñoz
87′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Diego Eduardo De Buen Juárez35′
78′ Andrés Felipe Ibargüen García
Gustavo Henrique Ferrareis75′
85′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Daniel Álvarez López75′
78′ Santiago René Muñóz Robles
Guillermo Martínez Ayala

Zawodnicy Santos Laguna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.