Club Santos Laguna - Puebla FC 1-1 (0-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

20 września na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się pojedynek 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna i Puebli. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-20 04:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Club Santos Laguna
Puebla FC
1
1
A. da Cruz 90'
E. Gularte 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Santos Laguna wygrał 15 razy i zanotował trzy porażki oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Pablowi Parze z zespołu gości. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Santos Laguna wyszła w zmienionym składzie, za Ronalda Prieta, Juana Oterę weszli Jesús Ocejo, Jordan Carrillo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puebli w 52. minucie spotkania, gdy Emanuel Gularte zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył George Corral.

W 61. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Emanuelowi Gulartemu z Puebli. W 65. minucie Brian Lozano został zastąpiony przez Ignacia Jeraldina. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Gustavowi Ferrareisowi, zawodnikowi gości.

A trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Amaury'ego Escoto. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gustavo Ferrareis. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Diego Valdésa z Santos Laguna, a w 84. minucie Antonego Silvę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 90. minucie gola wyrównującego strzelił Alessio da Cruz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Israel Reyes osłabiając tym samym zespół gości. Sześć minut później w drużynie Puebli doszło do zmiany. Ramón Juárez wszedł za Lucasa Maię. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Diego Eduardo De Buen Juárez
77′ Omar Antonio Campos Chagoya
Juan Pablo Segovia González
77′ Fernando Gorriarán Fontes
George Ulises Corral Ang
46′ Juan Ferney Otero Tovar
Lucas Jaques Varone Maia90′
65′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Javier Alván Salas Salazar
46′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Christian Alejandro Tabó Hornos88′
81′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Daniel Álvarez López77′
 90′ Alessio da Cruz
Ivo Saúl Vázquez Serrano87′
77′ David Alfredo Andrade Gómez
Raúl Iram Castillo González
46′ Jordan Carrillo Rodríguez
Amaury Gabriel Escoto Ruiz77′
77′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Israel Reyes Romero77′ 90′
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Dieter Daniel Villalpando Pérez
46′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Guillermo Martínez Ayala88′
65′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Ángel Manuel Robles Guerrero

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.