Club Santos Laguna - Puebla FC 0-0. Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX

3 maja na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się pojedynek 17. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna i Puebli. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-05-03 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
Club Santos Laguna
Puebla FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna Santos Laguna wygrała aż 14 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Puebli i jedną drużynie przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Pueblom w tym sezonie, pojawił się Emanuel Gularte, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Diego De Buena. W 61. minucie Santiago Muñóz zastąpił Diego Valdésa.

Trener Santos Laguna postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Eduara Preciada i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Ibargüena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Puebli: Christian Tabó, Omar Fernández, Maximiliano Araújo, George Corral, na ich miejsce weszli: Amaury Escoto, Daniel Álvarez, Gustavo Ferrareis, Jesús Arturo Paganoni Peña. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Orrantíi, Eduarda Aguirre'a zajęli: Jesús Ocejo, Ignacio Jeraldino. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Puebla: Gustavowi Ferrareisowi w 81. i Amaury'emu Escoto w 89. minucie.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Gustavo Ferrareis, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Antony Domingo Silva Cano
78′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Israel Reyes Romero
19′ Félix Eduardo Torres Caicedo
Christian Alejandro Tabó Hornos72′
61′ Eduar Ayrton Preciado García
Omar Andrés Fernández Frasica72′
Fernando Gorriarán Fontes
Daniel Aguilar Muñoz
84′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Salvador Reyes Chávez
61′ Santiago René Muñóz Robles
Amaury Gabriel Escoto Ruiz72′ 89′
78′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Gustavo Henrique Ferrareis72′ 81′ 90′
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Jesús Arturo Paganoni Peña88′
61′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Javier Alván Salas Salazar
61′ Andrés Felipe Ibargüen García
Daniel Álvarez López72′
84′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Santiago Gabriel Ormeño Zayas

Przewaga zespołu Santos Laguna w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Puebli, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Puebli w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.