Club Santos Laguna - FC Juárez 3-2 (2-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

1 marca na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbyło się spotkanie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna i FC Juárez. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santos Laguna 3-2.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-01 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
D. Lezcano 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Santos Laguna wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Juárez Pol García.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Santos Laguna, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago Muñóz. Przy strzeleniu gola pomógł Jesús Isijara.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Juárez wyszła w zmienionym składzie, za Francisca Contrerasa wszedł José Esquivel. Trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł William Mendieta, a murawę opuścił Andrés Iniestra.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Luisowi Pavezowi z FC Juárez. W 56. minucie Flavio Santos został zmieniony przez Ayrona Del Vallego. W 66. minucie w zespole FC Juárez doszło do zmiany. Marco Fabian wszedł za Ariela Garcíę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos Laguna w 67. minucie spotkania, gdy Dória zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył Fernando Gorriarán.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Santos Laguna doszło do zmiany. Andrés Ibargüen wszedł za Eduarda Aguirre'a. Trener Santos Laguna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jesúsa Oceja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Omar Campos.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie pierwszego gola dla piłkarzy gości strzelił Luis Pavez. Asystę przy bramce zanotował Dario Lezcano.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adrián Lozano, Jordan Carrillo, a na ich miejsce weszli Santiago Muñóz, Juan Otero. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił z karnego Dario Lezcano. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Albertowi Acoście, piłkarzowi gości. Drużynie FC Juárez zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Santos Laguna.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos
 67′ Matheus Dória Macedo
Pol García Tena 3′ (samob.)
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Luis Alberto Pavez Muñoz  76′ 52′
Fernando Gorriarán Fontes
Andrés Iniestra Vázquez Mellado46′
77′ Juan Ferney Otero Tovar
Flavio Jesús Santos Carrillo56′
70′ Omar Antonio Campos Chagoya
Ariel Matías García66′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
 30′ 77′ Santiago René Muñóz Robles
Francisco Contreras Báez46′
70′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Hedgardo Marín Arroyo
77′ Jordan Carrillo Rodríguez
Marco Fabian66′
Edgar Games González
William Gabriel Mendieta Pintos46′
77′ Adrián Lozano Magallanes
Carlos Iván Rosel Bermont
70′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
70′ Andrés Felipe Ibargüen García
Ayron Del Valle Rodríguez56′
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Brian Alejandro Rubio Rodríguez

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Juárez przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.