Club Santos Laguna - Deportivo Toluca FC 3-1 (2-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 19 kwietnia, zespół Santos Laguna wygrał z Toluca 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-19 02:00 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
A. Canelo 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Santos Laguna wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Santos Laguna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Eduardo Aguirre. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Santiago Muñóz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos Laguna w 17. minucie spotkania, gdy Eduardo Aguirre zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Santiago Muñóz.

Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Toluca i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Otero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, strzelając kolejnego gola w 53. minucie pojedynku. Asystę przy bramce po raz trzeci zanotował Santiago Muñóz.

Po chwili trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ignacio Jeraldino, a murawę opuścił Santiago Muñóz. A trener Toluca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Enrique Triveria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Michael Estrada. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszą bramkę. W 62. minucie Rodrigo Salinas zastąpił Raúla Lópeza.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie bramkę pocieszenia zdobył Alexis Canelo. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Rubensa Sambuezy.

W 80. minucie żółtą kartkę otrzymał Enrique Triverio z zespołu gości. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego osłabiając tym samym drużynę Toluca. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Toluca: Óscar Ortega, Jorge Rodríguez, a na ich miejsce weszli Miguel Barbieri, Jose Vazquez.

W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia ukarał żółtą kartką Claudia Baezę, piłkarza gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Luis Manuel García Palomera
30′ 71′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Rodrigo Salinas Dorantes62′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Miguel Ángel Barbieri45′ 90′
Matheus Dória Macedo
Jorge Torres Nilo
73′ Omar Antonio Campos Chagoya
Diego Rigonato Rodrigues87′
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Jose Vazquez90′
 53′ Juan Ferney Otero Tovar
Rubens Omar Óscar Sambueza
72′ Eduar Ayrton Preciado García
Claudio Andrés Baeza Baeza90′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Paolo Yrizar Martín del Campo45′ 75′
 4′, 17′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Michael Steveen Estrada Martínez61′
59′ Santiago René Muñóz Robles
Alexis Pedro Canelo  68′
Héctor Hipólito Holguín Pérez
Alfredo Saldívar Medina
71′ Ismael Govea Solorzano
Óscar Haret Ortega Gatica90′
Carlos Emilio Orrantía Treviño
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández90′
73′ David Alfredo Andrade Gómez
Pablo Nicolás López De León
72′ Andrés Felipe Ibargüen García
Enrique Luis Triverio61′ 80′
59′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Isaías Violante Romero75′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Toluca, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Toluca w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.