Club Santos Laguna - Cruz Azul FC 1-1 (0-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

W spotkaniu 2. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 2 sierpnia, drużyna Santos Laguna zremisowała z Cruz Azul 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-08-02 01:00 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
Club Santos Laguna
Cruz Azul FC
1
1
D. Valdés 82'
S. Giménez 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Santos Laguna wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz osiem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Santos Laguna. W szóstej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Santos Laguna.

Między siódmą a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Cruz Azul wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Passeriniego wszedł Santiago Giménez. W 55. minucie Juan Escobar zastąpił José Martíneza.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ronalda Prieta z Santos Laguna, a w 61. minucie Andrésa Gudiña z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago Giménez. Bramka padła po podaniu Jaibera Jiméneza.

W następstwie utraty bramki trener Santos Laguna postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Fernanda Gorriarána i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Jeraldina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 70. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Cruz Azul: Walter Montoya, Bryan Angulo, Alexis Peña, na ich miejsce weszli: Alexis Gutiérrez, Rodrigo Huescas, Josué Reyes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jordana Carrilla, Carlosa Orrantíi zajęli: Andrés Ibargüen, Edgar Games. W 81. minucie sędzia przyznał kartkę José Riverowi z jedenastki gości. W 82. minucie Diego Valdés wyrównał wynik meczu z karnego.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ignacia Jeraldina z Santos Laguna, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Santiago Giméneza z drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry w drużynie Santos Laguna doszło do zmiany. Jesús Isijara wszedł za Juana Oterę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Andrés Guillermo Gudiño Portillo61′
75′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Jaiber Jiménez Ramírez
6′ (k.) 69′ Fernando Gorriarán Fontes
Pablo César Aguilar Benítez
90′ Juan Ferney Otero Tovar
Walter Iván Alexis Montoya74′
70′ Jordan Carrillo Rodríguez
José Ignacio Rivero Segade81′
56′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Rafael Baca Miranda
 82′ (k.) Diego Alfonso Valdés Contreras
Alexis Hazael Gutiérrez Torres74′
75′ Edgar Games González
Cristian Ramón Jiménez Ducloux
90′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Santiago Tomás Giménez46′  64′ 90′
70′ Andrés Felipe Ibargüen García
Rodrigo Huescas75′
69′ 85′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul

Przewaga zespołu Santos Laguna w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Cruz Azul przyznał sześć.

Zespół Santos Laguna w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.