Club Santos Laguna - Cruz Azul FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

11 stycznia na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się pojedynek 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna i Cruz Azul. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos Laguna 1-0.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-11 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Mario Humberto Vargas Mata
Club Santos Laguna
Cruz Azul FC
1
0
D. Valdés 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Santos Laguna wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Oceja z Santos Laguna, a w siódmej minucie Pabla Aguilara z drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santos Laguna w tym sezonie, pojawił się Carlos Orrantía, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Jesúsa Isijarę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Trener Cruz Azul postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Víctora Yotúna i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Giméneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Santos Laguna w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Diego Valdés. Asystę przy golu zanotował Juan Otero.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafaela Bacę z Cruz Azul, a w 73. minucie Feliksa Torresa z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Jesús Ocejo zastąpił Ignacia Jeraldina. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w zespole Santos Laguna za Diego Valdésa wszedł Eduardo Aguirre, a w drużynie Cruz Azul Luis Romo zmienił Alexisa Gutiérreza.

Juan Marcelo Escobar Chena
73′ Felix Eduardo Torres Caicedo
Luis Francisco Romo Barrón89′
58′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Víctor Yoshimar Yotún Flores59′
Juan Ferney Otero Tovar
Rafael Baca Miranda65′
Fernando Gorriarán Fontes
Roberto Carlos Alvarado Hernández
 61′ 89′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Jonathan Javier Rodríguez Portillo
4′ 80′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Orbelín Pineda Alvarado
Manuel Gibran Lajud Bojalil
Sebastián Jurado Roca
Ismael Govea Solorzano
Jorge Luis García Rivas
58′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Brayan Alexis Hernández Treviño
89′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Santiago Tomás Giménez59′
80′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Santos Laguna, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Santos Laguna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.