Club Santos Laguna - Cruz Azul FC 0-1 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

28 maja na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna i Cruz Azul. Mecz zakończył się zwycięstwem Cruz Azul 1-0.

Meksyk - Liga MX
2021-05-28 04:00 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Club Santos Laguna
Cruz Azul FC
0
1
L. Romo 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań drużyna Santos Laguna wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Santos Laguna próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Cruz Azul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Waltera Montoyę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Víctor Yotún. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 70. minucie José Rivero zastąpił Orbelína Pinedę.

Jedynego gola meczu strzelił Luis Romo dla drużyny Cruz Azul. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po chwili trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Andrés Ibargüen, a murawę opuścił Eduar Preciado. Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Santos Laguna: Fernando Gorriarán, Carlos Orrantía, Eduardo Aguirre, na ich miejsce weszli: Santiago Muñóz, Jesús Isijara, Ignacio Jeraldino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guillerma Fernándeza, Luisa Roma, Adriana Aldrete'a zajęli: José Martínez, Elías Hernández, Santiago Giménez.

Jose De Jesus Corona
83′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez86′
77′ Fernando Gorriarán Fontes
José Ignacio Rivero Segade70′
Juan Ferney Otero Tovar
Luis Francisco Romo Barrón  71′ 86′
77′ Eduar Ayrton Preciado García
Guillermo Matías Fernández78′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Víctor Yoshimar Yotún Flores70′
Diego Alfonso Valdés Contreras
Rafael Baca Miranda
87′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Alexis Francisco Peña López
83′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Josué Misael Domínguez González
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Elías Hernán Hernández Jacuinde86′
77′ Andrés Felipe Ibargüen García
Orbelín Pineda Alvarado70′
87′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Santiago Tomás Giménez86′
77′ Santiago René Muñóz Robles
Walter Iván Alexis Montoya70′

Zespół Santos Laguna miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedenastka Cruz Azul zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Cruz Azul w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.