Club Necaxa - Querétaro FC 0-0. Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

17 kwietnia na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes odbył się pojedynek 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i Querétaro. Mecz zakończył się remisem 0-0.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-17 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Saúl Alfredo Silva Pineda
Club Necaxa
Querétaro FC
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć jedenastka Querétaro wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Antoniowi Valenci z Querétaro. Była to 16. minuta meczu.

Kibice Querétaro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hugona Silveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jonathan Dos Santos. Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Mercado, a murawę opuścił Maximiliano Salas.

W 56. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Rodrigo Aguirre nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia przyznał kartkę Omarowi Mendozie z zespołu gości. W 67. minucie Martín Barragán został zmieniony przez Iana Gonzáleza.

Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Club Necaxa: David Cabrera, Juan Delgado, Rodrigo Aguirre, na ich miejsce weszli: Fernando Arce, Bryan Carvallo, Daniel López. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Palmy, Ángela Sepúlvedy, Kevina Ramíreza zajęli: Chico, Kevin Escamilla, José Gurrola.

Omar Israel Mendoza Martín60′
67′ David Cabrera Pujol
Fernando Madrigal González
77′ Juan Antonio Delgado Baeza
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez84′
46′ Maximiliano Nahuel Salas
Arturo Adolfo Palma Cisneros72′
Alejandro Zendejas Saavedra
Gonzalo Montes Calderini
67′ Martín Barragán Negrete
Kevin Federik Ramírez Dutra90′
56′ (k.) 83′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Erik Vera Franco
67′ Fernando David Arce Juárez
Kevin Rafael Escamilla Moreno84′
77′ Bryan Andrés Carvallo Utreras
Francisco da Costa Aragão72′
67′ Ian González Nieto
José de Jesús Gurrola Castro90′
83′ Daniel López Pinedo
Alejandro Rivero López
46′ Kevin Bryan Mercado Mina
Hugo Gabriel Silveira Pereira46′

Drużyna Club Necaxa miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Club Necaxa żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka Club Necaxa w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.