Club Necaxa - Puebla FC 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

16 października na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i Puebli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puebli 1-0.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-16 02:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Club Necaxa
Puebla FC
0
1
G. Martínez 87'

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Club Necaxa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergia Bareira, Jonathana Gónzaleza weszli Arturo Palma, Rodrigo Aguirre. Trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Guillermo Martínez, a murawę opuścił George Corral. Guillermo Martínez spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 59. minucie Luis García zastąpił Maura Quirogę. W 86. minucie w zespole Club Necaxa doszło do zmiany. Facundo Batista wszedł za Alana Medinę.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Guillermo Martínez dla drużyny Puebli. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Álvarez.

Lucas Jaques Varone Maia
86′ Alan Medina Camacho
Israel Reyes Romero
59′ Luis Arcadio García Bañuelos
George Ulises Corral Ang46′
46′ Jonathan Alexander González Mendoza
Maximiliano Javier Araújo Vilches85′
Alejandro Zendejas Saavedra
Javier Alván Salas Salazar85′
60′ Maximiliano Nahuel Salas
Christian Alejandro Tabó Hornos
46′ Sergio Elías Bareiro Cardozo
Ramón Juárez Del Castillo
60′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Raúl Iram Castillo González
Brian Alberto García Carpizo
Diego Eduardo De Buen Juárez85′
46′ Arturo Adolfo Palma Cisneros
Dieter Daniel Villalpando Pérez
46′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Daniel Álvarez López62′
86′ Facundo Agustín Batista Ochoa
Guillermo Martínez Ayala46′  87′
59′ Mauro Daniel Quiroga
Ángel Manuel Robles Guerrero
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Puebli w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.