Club Necaxa - FC Juárez 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX

W pojedynku 12. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 20 marca, drużyna Club Necaxa wygrała z FC Juárez 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-20 02:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Óscar Macías Romo
Club Necaxa
FC Juárez
1
0
Ian González 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka FC Juárez wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Club Necaxa zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Juárez była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Hedgardo Marín z drużyny gości. Była to 36. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół FC Juárez rozpoczął w zmienionym składzie, za Hedgarda Marína wszedł Pol García. Trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Brian Rubio, a murawę opuścił Carlos Rosel.

Na drugą połowę jedenastka FC Juárez wyszła w zmienionym składzie, za Williama Mendietę wszedł Eryc Castillo. Między 54. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie za Martína Barragána wszedł Rodrigo Aguirre.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Juárez doszło do zmiany. Flavio Santos wszedł za Ariela Garcíę. W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Víctorowi Velázquezowi z FC Juárez. W 81. minucie karnego dla FC Juárez nie wykorzystał Dario Lezcano strzelając obok bramki.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Brian Rubio, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu dla Club Necaxa zdobył Ian González w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Bryan Carvallo.

Luis Alberto López López
54′ 83′ Jair Pereira Rodríguez
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
90′ Juan Antonio Delgado Baeza
Carlos Iván Rosel Bermont46′
83′ Kevin Bryan Mercado Mina
Ariel Matías García73′
Alejandro Zendejas Saavedra
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
72′ Martín Barragán Negrete
William Gabriel Mendieta Pintos46′
66′ Maximiliano Nahuel Salas
Dario Lezcano 81′ (k.)
Rubén Darío Castellanos Garza
Enrique Eduardo Palos Reyes
83′ Jorge Luis Aguilar Miranda
Francisco Contreras Báez
90′ Bryan Andrés Carvallo Utreras
Ayron Del Valle Rodríguez
72′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Brian Alejandro Rubio Rodríguez46′ 84′
83′  90′ Ian González Nieto
Flavio Jesús Santos Carrillo73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Club Necaxa, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.