Club Necaxa - CSyD Atlas de Guadalajara 1-5 (1-2). Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX

W starciu 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna Club Necaxa przegrała wysoko z Atlasem 1-5 (1-2). Mecz odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-05-01 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
J. Furch 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Atlasu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Juan Delgado. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Alejandro Zendejas.

Piłkarze Atlasu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie Jonathan Herrera wyrównał wynik meczu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 45. minucie Ían Torres dał prowadzenie swojej drużynie.

Kibice Club Necaxa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iana Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Maximiliano Salas. Drugą połowę jedenastka Club Necaxa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Idekela Domíngueza wszedł Mario De Luna.

W 47. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan Herrera z Atlasu. Przy zdobyciu bramki pomógł Diego Barbosa.

W 58. minucie za Davida Cabrerę wszedł Raúl Sandoval. Po chwili trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Christopher Trejo, a murawę opuścił Ían Torres. Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlasu: Ángel Márquez, Alex Ibarra, Milton Caraglio, Jonathan Herrera, na ich miejsce weszli: Edgar Zaldivar, Víctor Malcorra, Julio Furch, José Abella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Aguirrego, Juana Delgady zajęli: Martín Barragán, Waldo Madrid.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlasu w 88. minucie spotkania, gdy Aldo Rocha strzelił z rzutu karnego czwartego gola.

Prawie natychmiast Julio Furch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlasu, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Asystę przy golu zanotował José Abella.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

Camilo Vargas
46′ Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Ángel Jeremy Márquez Castañeda76′
 2′ 85′ Juan Antonio Delgado Baeza
Ían Jairo Misael Torres Ramírez  45′ 68′
58′ David Cabrera Pujol
Jonathan Ozziel Herrera Morales  23′, 47′ 85′
Alejandro Zendejas Saavedra
Aldo Paul Rocha González  88′ (k.)
46′ Maximiliano Nahuel Salas
Alex Ibarra76′
71′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Milton Joel Caraglio76′
Rubén Darío Castellanos Garza
José Santiago Hernández García
Jorge Luis Aguilar Miranda
José Javier Abella Fanjul85′
46′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
Carlos Alberto Guzmán Fonseca
Luis Ricardo Reyes Moreno
58′ Raúl Martín Sandoval Zavala
Pablo González Díaz
Francisco Javier Acuña Víctor
Víctor Ignacio Malcorra76′
Bryan Andrés Carvallo Utreras
Edgar Zaldivar Valverde76′
71′ Martín Barragán Negrete
Marcelo Javier Correa
46′ Ian González Nieto
Julio César Furch76′  90′
85′ Waldo Madrid
Christopher Brayan Trejo Morantes68′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.