Club Necaxa - Club Santos Laguna 0-3 (0-2). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

W starciu 1. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 24 lipca, drużyna Club Necaxa przegrała z Santos Laguna 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-07-24 02:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
D. Valdés 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Santos Laguna wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Club Necaxa: Vicente Poggiemu w 6. i Maurowi Quirodze w 17. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos Laguna w 23. minucie spotkania, gdy Juan Otero zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Carlos Orrantía.

W 27. minucie w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Brian García wszedł za Luisa Quintanę. W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Jesúsowi Ocejowi, zawodnikowi gości.

Zespół Club Necaxa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy pokonał bramkarza Jesús Ocejo. Asystę przy bramce zanotował Omar Campos.

Drugą połowę zespół Club Necaxa rozpoczął w zmienionym składzie, za Vicente Poggiego, Maura Quirogę weszli Fernando González, Jesús Escoboza.

Niedługo później Diego Valdés wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, strzelając kolejnego gola w 57. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jesús Ocejo.

W 58. minucie Juan Otero zastąpił Briana Lozanę. Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos Laguna: Jesús Ocejo, Jordan Carrillo, Diego Valdés, Fernando Gorriarán, na ich miejsce weszli: Ignacio Jeraldino, Andrés Ibargüen, José Ávila, Edgar Games. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ángela Sepúlvedy, Alana Mediny zajęli: Maximiliano Salas, Luis García. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Félix Torres z Santos Laguna. Była to 76. minuta spotkania.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Félix Eduardo Torres Caicedo76′
27′ Luis Fernando Quintana Vega
Matheus Dória Macedo
Agustín Oliveros Cano
Omar Antonio Campos Chagoya
63′ Alan Medina Camacho
Fernando Gorriarán Fontes81′
Alejandro Zendejas Saavedra
Juan Ferney Otero Tovar  23′ 58′
6′ 46′ Vicente Poggi Sassi
Jordan Carrillo Rodríguez72′
Rodrigo Sebastián Aguirre Soto
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
17′ 46′ Mauro Daniel Quiroga
Diego Alfonso Valdés Contreras  57′ 81′
63′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
David Alfredo Andrade Gómez
46′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
José Andrés Ávila De Santiago81′
27′ Brian Alberto García Carpizo
Edgar Games González81′
Jonathan Alexander González Mendoza
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
46′ Fernando Rubén González Pineda
Brian Avelino Lozano Aparicio58′
63′ Luis Arcadio García Bañuelos
Andrés Felipe Ibargüen García72′
63′ Maximiliano Nahuel Salas
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul72′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.