Club Necaxa - CF Pachuca 2-2 (1-1). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

W spotkaniu 9. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 5 marca, zespół Club Necaxa zremisował z Pachucą 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-05 02:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
M. Quiroga 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć jedenastka Pachucej wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia pokazał kartkę Emmanuelowi Garcíi, zawodnikowi Pachucej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w szóstej minucie spotkania, gdy Alejandro Zendejas strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Martín Barragán.

W ósmej minucie Oscar Murillo został zastąpiony przez Miguela Herrerę.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Roberto Nurse.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Pachucej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emmanuela Garcíę wszedł Matías Catalán.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 49. minucie Maximiliano Salas dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ian González.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Jorge Hernándezowi z Pachucej. W 55. minucie boisko opuścili zawodnicy Pachucej: Luis Chávez, Mauro Quiroga, a na ich miejsce weszli Jorge Hernández, Roberto Nurse. W 71. minucie w zespole Club Necaxa doszło do zmiany. Fernando Arce wszedł za Maximiliana Salasa.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Francisco Acuña wszedł za Julia Gonzáleza. W 79. minucie kartką został ukarany Juan Delgado, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Pachucej postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Édgara Parda. Na boisko wszedł Hárold Mosquera, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Alejandro Andrade, a murawę opuścił Juan Delgado. W tej samej minucie w jedenastce Club Necaxa doszło do zmiany. Kevin Mercado wszedł za Iana Gonzáleza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mauro Quiroga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Kevin Álvarez.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Davidowi Cabrerze z drużyny gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Óscar Alfredo Ustari
77′ Julio César González Trinidad
Emmanuel García Vaca4′ 46′
79′ 84′ Juan Antonio Delgado Baeza
Erick Germain Aguirre Tafolla
84′ Ian González Nieto
Erick Daniel Sánchez Ocegueda
87′ David Cabrera Pujol
Jorge Daniel Hernández Govea52′ 55′
 6′ Alejandro Zendejas Saavedra
Ismael Sosa
 49′ 71′ Maximiliano Nahuel Salas
Matías Ezequiel Catalán46′
77′ Francisco Javier Acuña Víctor
Miguel Ángel Herrera Equihua8′
84′ Alejandro Andrade Rivera
Luis Gerardo Chávez Magallón55′
71′ Fernando David Arce Juárez
Efraín Orona Zavala
84′ Kevin Bryan Mercado Mina
Mauro Daniel Quiroga55′  85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Pachucej wymieniła pięciu graczy.