Club Necaxa - Atlético San Luis 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

W meczu 2. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Club Necaxa wygrała z Atlético San Luis 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-16 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Diego Montaño Robles
Club Necaxa
Atlético San Luis
1
0
Ian González 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Arce'a z Club Necaxa, a w 44. minucie Germána Berteramego z drużyny przeciwnej.

Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Martín Barragán, a murawę opuścił Daniel López. Drugą połowę drużyna Atlético San Luis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luisa Gallegosa, Germána Berteramego weszli Lucas Passerini, Damián Batallini.

W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fernando Arce z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 22. minucie. W 49. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ianowi Gonzálezowi z Club Necaxa. W 51. minucie Maximiliano Salas został zmieniony przez Alejandra Andradego.

Niedługo później trener Atlético San Luis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Federica Gina. Na boisko wszedł Pablo López, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Nicolásowi Ibáñezowi w 77. i Ramirowi Gonzálezowi w 85. minucie. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Club Necaxa doszło do zmiany. Raúl Sandoval wszedł za Unaiego Bilbao.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Ian González dla drużyny Club Necaxa. Bramka padła w tej samej minucie. W siódmej minucie doliczonego czasu starcia arbiter wskazał na wapno, jednak Pablo Barrera nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Dionicio Manuel Escalante Moreno
79′ Unai Bilbao Arteta
Ramiro Gabriel González Hernández85′
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Ricardo Chávez Soto
22′ 48′ Fernando David Arce Juárez
Javier Güemez López
51′ Maximiliano Nahuel Salas
Luis Felipe Gallegos Leiva46′
David Cabrera Pujol
Federico Gino Acevedo Fagúndez64′
Alejandro Zendejas Saavedra
Pablo Edson Barrera Acosta 90′ (k.)
46′ Daniel López Pinedo
Nicolás Alejandro Ibáñez77′
 90′ (k.) 49′ Ian González Nieto
Walter Oswaldo Ortega Valero
79′ Raúl Martín Sandoval Zavala
Jhon Fredy Duque Arias
Francisco Javier Acuña Víctor
Pablo César López Martínez64′
51′ Alejandro Andrade Rivera
Jorge Alberto Sánchez López
Yerko Bastián Leiva Lazo
Damián Iván Batallini46′
46′ Martín Barragán Negrete
Juan David Castro Ruiz
Juan Antonio Delgado Baeza
Lucas Giuliano Passerini46′
Kevin Bryan Mercado Mina
Diego Iván Pineda Juárez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Club Necaxa w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.