Club León - Pumas de la Universidad de Mexico 2-0 (1-0). Liga meksykańska - Liga MX

14 grudnia na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León a Pumasu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Club León 2-0, który wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2020-12-14 03:30 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
Club León
Pumas de la Universidad de Mexico
2
0
E. Gigliotti 12'
Y. Moreno 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Pumasu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 12. minucie spotkania, gdy Emmanuel Gigliotti strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Fernando Navarro.

W 15. minucie Ángel Mena zastąpił Joela Campbella. W 29. minucie sędzia przyznał kartkę Alanowi Mozie z Pumasu. Po chwili trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Juan Iturbe, a murawę opuścił Carlos Gutiérrez.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Nicolás Freire, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club León.

W 59. minucie Johan Vásquez został zmieniony przez Favia Álvareza, a za Leonela Lópeza wszedł na boisko Erik Lira, co miało wzmocnić drużynę Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Campbella na Yaira Morena. Między 61. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Club León i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jean Meneses. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola.

Drużyna Pumasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Yairo Moreno. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Montes.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Club León: Nicolás Sosa, José Godínez, a na ich miejsce weszli Fernando Navarro, Emmanuel Gigliotti. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Alfredo Talavera
87′ Fernando Navarro
Alan Mozo Rodríguez29′
61′ Andrés Felipe Mosquera Guardia
Leonel López González70′
15′ Ángel Israel Mena Delgado
Juan Pablo Vigón Cham
José David Ramírez García
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Luis Arturo Montes Jiménez
Carlos Gutiérrez Estefa39′
80′ Jean David Meneses Villarroel
Juan Ignacio Dinenno De Cara
 12′ 87′ Emmanuel Gigliotti
Favio Enrique Álvarez59′ 62′
80′  83′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Amaury García Moreno
80′ José Iván Rodríguez Rebollar
Erik Antonio Lira Méndez70′
Jesse Zamudio García
Gerardo Moreno Cruz
15′ 75′ 80′ Joel Campbell
Jerónimo Rodríguez Guemes
87′ José de Jesús Godínez Navarro
Sebastián Saucedo Mondragón
Iván Fernando Ochoa Chávez
Facundo Federico Waller Martiarena
87′ Nicolás Sosa Sánchez
Juan Manuel Iturbe39′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Club León wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.