Club León - Puebla FC 2-0 (2-0). Liga meksykańska - Liga MX

29 listopada na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León a Puebli. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Club León 2-0, który wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2020-11-29 02:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Club León
Puebla FC
2
0
M. Perg 5' (samob.)
Á. Mena 30'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Puebli wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Puebli Maximiliano Perg.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Emmanuelowi Gigliottiemu z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ángel Mena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León, strzelając kolejnego gola w 30. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pablo González. Na drugą połowę drużyna Puebli wyszła w zmienionym składzie, za Amaury'ego Escoto wszedł Santiago Ormeño.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Jaine Barreiro, zawodnik gospodarzy. W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska George Corral osłabiając tym samym zespół gości. W 57. minucie Christian Tabó został zmieniony przez Néstora Vidria.

Chwilę później trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Joel Campbell, a murawę opuścił Emmanuel Gigliotti. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Maximiliano Perg z Puebli. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Club León: Fernando Navarro, Ángel Mena, na ich miejsce weszli: José Rodríguez, Nicolás Sosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvadora Reyesa, Maximiliana Perga zajęli: Osvaldo Martinez, Eduardo Herrera.

George Ulises Corral Ang51′
48′ Jaine Stiven Barreiro Solis
Pablo González Díaz46′
 30′ 87′ Ángel Israel Mena Delgado
Christian Alejandro Tabó Hornos57′
Jean David Meneses Villarroel
Salvador Reyes Chávez77′
80′ Fernando Navarro
Javier Alván Salas Salazar
Luis Arturo Montes Jiménez
Omar Andrés Fernández Frasica
27′ 62′ Emmanuel Gigliotti
Osvaldo David Martinez Arce77′
80′ José Iván Rodríguez Rebollar
Israel Reyes Romero
Jesse Zamudio García
Daniel Álvarez López46′
62′ Joel Campbell
Bernardo Nicolás Cuesta
José de Jesús Godínez Navarro
Eduardo Herrera Aguirre88′
87′ Nicolás Sosa Sánchez
Santiago Gabriel Ormeño Zayas46′

Drużyna Club León była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół Club León w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.