Club León - Puebla FC 1-2 (1-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

W meczu 9. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 3 marca, drużyna Club León przegrała z Pueblami 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-03 04:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Óscar Macías Romo
D. Álvarez 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Puebli wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Club León próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 27. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Club León otworzyli wynik. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Ángel Mena. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

Kibice Puebli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maximiliano Araújo. Posunięcie trenera było słuszne. Daniela Álvareza zdobył zwycięską bramkę w piątej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. W 63. minucie Christian Tabó zastąpił Gustava Ferrareisa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Williamowi Tesillowi z jedenastki gospodarzy. Była to 67. minuta meczu. W 71. minucie Fernando Navarro został zmieniony przez Yaira Morena, co miało wzmocnić zespół Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Aguilara na Santiago Ormeña. Po chwili trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł José Rodríguez, a murawę opuścił Emmanuel Gigliotti. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago Ormeño. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Diego De Buen, Jesús Arturo Paganoni Peña, a na ich miejsce weszli Amaury Escoto, George Corral.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Daniel Álvarez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Diego De Buen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Maximiliano Perg Schneider
67′ William José Tesillo Gutiérrez
George Ulises Corral Ang86′
30′ Santiago Colombatto
Javier Alván Salas Salazar
 40′ (k.) Ángel Israel Mena Delgado
Christian Alejandro Tabó Hornos63′
Jean David Meneses Villarroel
Maximiliano Javier Araújo Vilches63′
36′ 71′ Fernando Navarro
Daniel Aguilar Muñoz77′
27′ Joel Campbell
Salvador Reyes Chávez
79′ Emmanuel Gigliotti
Gustavo Henrique Ferrareis63′
71′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Jesús Arturo Paganoni Peña86′
Juan Pablo Israel Rangel Quintana
Daniel Álvarez López63′  90′
79′ José Iván Rodríguez Rebollar
Santiago Gabriel Ormeño Zayas77′  85′ (k.)
José de Jesús Godínez Navarro

Przewaga drużyny Club León w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Puebli pokazał jedną.

Drużyna Club León w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.