Club León - FC Juárez 2-0 (0-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W meczu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 20 kwietnia, jedenastka Club León wygrała z FC Juárez 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-20 04:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Óscar Macías Romo
Club León
FC Juárez
2
0
J. Meneses 56'
V. Dávila 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Club León wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Club León próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Víctorowi Velázquezowi z FC Juárez. Była to 22. minuta pojedynku.

Trener Club León wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Menesesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Fernando Navarro. Posunięcie trenera było słuszne. Jeana Menesesa zdobył dającą prowadzenie bramkę w 56. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Club León rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pedro Hernándeza wszedł Ángel Mena.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Club León w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Jean Meneses. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu José Ramíreza.

Po chwili trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Carlos Rosel, a murawę opuścił Flavio Santos. W 73. minucie Luis Pavez został zastąpiony przez Williama Mendietę. W 74. minucie Emmanuel Gigliotti został zmieniony przez Víctora Dávilę, a za Santiago Colombatta wszedł na boisko Fernando González, co miało wzmocnić drużynę Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ayrona Del Vallego na Briana Rubia oraz Eryca Castilla na Marca Fabiana.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ariela Garcíę z FC Juárez, a w 85. minucie Luisa Montes'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 90. minucie spotkania, gdy Víctor Dávila strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Yairo Moreno.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos22′
46′ Pedro Hernández García
Pol García Tena
Osvaldo Rodríguez del Portal
Luis Alberto Pavez Muñoz73′
90′ Santiago Colombatto
Ariel Matías García84′
José David Ramírez García
Flavio Jesús Santos Carrillo66′
Yairo Yesid Moreno Berrío
José Joaquín Esquivel Martínez
85′ Luis Arturo Montes Jiménez
Alan Omar Mendoza López
42′ Fernando Navarro
Ayron Del Valle Rodríguez84′
74′ Emmanuel Gigliotti
Elio Castro Guadarrama
90′ Fernando Rubén González Pineda
Marco Fabian84′
46′ Ángel Israel Mena Delgado
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
42′  56′ Jean David Meneses Villarroel
William Gabriel Mendieta Pintos73′
Juan Pablo Israel Rangel Quintana
Carlos Iván Rosel Bermont66′
José Iván Rodríguez Rebollar
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
74′  90′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Martín Luis Galván Romo
José de Jesús Godínez Navarro
Brian Alejandro Rubio Rodríguez84′

Zespół Club León był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.