Club León - FC Juárez 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

W starciu 9. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Club León przegrała z FC Juárez 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-19 00:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Adonai Escobedo González
Club León
FC Juárez
0
1
J. Intriago 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Club León wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Zespół FC Juárez od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Paul Aguilar z FC Juárez. Była to 29. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Club León wyszedł w zmienionym składzie, za Santiago Ormeña, Fidela Ambríza weszli Víctor Dávila, Luis Montes. Także drużyna FC Juárez rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Aguilara wszedł Jaime Gómez. W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Santiago Colombattowi, piłkarzowi Club León.

W tej samej minucie Elías Hernández został zmieniony przez Jeana Menesesa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jefferson Intriago dla zespołu FC Juárez. Bramka padła w tej samej minucie. Po chwili trener FC Juárez postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alberta Acostę wszedł Pol García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FC Juárez utrzymać prowadzenie.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Club León doszło do zmiany. José Rodríguez wszedł za Santiago Colombatta. Trener Club León postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika José Ramíreza i na pole gry wprowadził napastnika Emmanuela Gigliottiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Flavio Santos wszedł za Fabiána Castilla.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Hugo González z zespołu gości.

Hugo Alfonso González Durán87′
82′ José David Ramírez García
Alberto Joshimar Acosta Alvarado79′
46′ Fidel Daniel Ambríz González
Paul Aguilar29′ 46′
Ángel Israel Mena Delgado
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza  70′
68′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
José Joaquín Esquivel Martínez
68′ 82′ Santiago Colombatto
Ariel Matías García
Omar Andrés Fernández Frasica
Fabián Andrés Castillo Sánchez83′
46′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Adrián Mora Barraza
68′ Jean David Meneses Villarroel
Luis Alberto Pavez Muñoz
46′ Luis Arturo Montes Jiménez
Jaime Gómez Valencia46′
82′ José Iván Rodríguez Rebollar
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Jesse Zamudio García
Carlos Iván Rosel Bermont
46′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Francisco Contreras Báez
82′ Emmanuel Gigliotti
Flavio Jesús Santos Carrillo83′

Przewaga jedenastki Club León w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Club León w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.