Club León - Deportivo Toluca FC 2-2 (1-1). Liga meksykańska - Liga MX

10 maja na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León a Toluca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Toluca, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2.

Meksyk - Liga MX
2021-05-10 02:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
A. Canelo 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Toluca wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Toluca otworzyli wynik. W 17. minucie Kevin Castañeda dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Alexis Canelo.

Zespół Toluca niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Víctor Dávila. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ángel Mena.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Toluca przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Alexis Canelo. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Rubensa Sambuezy.

Niedługo później trener Toluca postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Castañedę wszedł Brandon Sartiaguin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Toluca nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W tej samej minucie Jorge Torres został zastąpiony przez Óscara Ortegę. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Toluca doszło do zmiany. Enrique Triverio wszedł za Michaela Estradę.

W tej samej minucie trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł José Godínez, a murawę opuścił Emmanuel Gigliotti. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w jedenastce Club León za Santiago Colombatta wszedł Fidel Ambríz, a w drużynie Toluca Jose Vazquez zmienił Antonia Ríosa.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie gola wyrównującego strzelił Fidel Ambríz. Asystę przy bramce zaliczył Jean Meneses.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Diego Rigonato Rodrigues
87′ Santiago Colombatto
Jose Vazquez87′
 45′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Kevin Castañeda Vargas  17′ 71′
76′ Emmanuel Gigliotti
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández
87′  89′ Fidel Daniel Ambríz González
João Jimmy Plata Cotera
76′ José de Jesús Godínez Navarro
Enrique Luis Triverio76′

Isaías Violante Romero

Paolo Yrizar Martín del Campo

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się jedenastka Toluca. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 2-4. Największymi pechowcami okazali się: Joel Campbell, Víctor Dávila, którzy nie wykorzystali karnych.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Club León nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 11 celnych strzałów.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Toluca w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.