Club León - Cruz Azul FC 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

W starciu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Club León przegrał z Cruz Azul 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-28 04:00 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Óscar Mejía García
Club León
Cruz Azul FC
0
1
B. Angulo 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Cruz Azul wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Adrian Aldrete zastąpił José Martíneza.

Od 11. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Cruz Azul rozpoczął w zmienionym składzie, za Víctora Yotúna, Santiago Giméneza weszli Guillermo Fernández, Bryan Angulo. A kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emmanuela Gigliottiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Víctor Dávila.

W 59. minucie w jedenastce Club León doszło do zmiany. Joel Campbell wszedł za Andrésa Mosquerę. W 65. minucie kartkę dostał Julio Domínguez, piłkarz gości. Po chwili trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Elías Hernández, a murawę opuścił Roberto Alvarado.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Rafaelowi Bacy w 75. i Luisowi Romowi w 77. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Bryan Angulo dla zespołu Cruz Azul. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Luis Romo.

W 85. minucie Orbelín Pineda został zmieniony przez Pabla Aguilara, co miało wzmocnić drużynę Cruz Azul. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Gonzáleza na José Godíneza oraz Fernanda Navarra na José Rodrígueza.

Jose De Jesus Corona
59′ Andrés Felipe Mosquera Guardia
José Ignacio Rivero Segade
Jaine Stiven Barreiro Solis
Juan Marcelo Escobar Chena38′
11′ William José Tesillo Gutiérrez
Julio César Domínguez Juárez65′
Yairo Yesid Moreno Berrío
Víctor Yoshimar Yotún Flores46′
87′ Fernando Rubén González Pineda
Roberto Carlos Alvarado Hernández71′
45′ Ángel Israel Mena Delgado
Luis Francisco Romo Barrón77′
José David Ramírez García
Rafael Baca Miranda75′
87′ Fernando Navarro
Orbelín Pineda Alvarado85′
Jean David Meneses Villarroel
Santiago Tomás Giménez46′
58′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Guillermo Matías Fernández46′
87′ José Iván Rodríguez Rebollar
Elías Hernán Hernández Jacuinde71′
59′ Joel Campbell
Walter Iván Alexis Montoya
58′ Emmanuel Gigliotti
Bryan Dennys Angulo Tenorio46′  81′
87′ José de Jesús Godínez Navarro

Przewaga jedenastki Club León w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Cruz Azul pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Cruz Azul wymienił pięciu graczy.