Club Deportivo Guadalajara S.A. de C.V. - Futbol Club Juarez 0-0. Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Guadalajary Chivas zremisowała z Juarezem 0-0. Mecz odbył się na Estadio Akron w Zapopan.

W  starciu 1. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Guadalajary Chivas zremisowała  z Juarezem  0-0. Mecz odbył się na Estadio Akron w Zapopan.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Guadalajary Chivas wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Angelowi Zaldivarowi z Guadalajary Chivas. Była to czwarta minuta pojedynku.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Guadalajary Chivas doszło do zmiany. Alan Mozo wszedł za Angela Zaldivara. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Carlos Fierro zastąpił Maura Laineza. Niedługo później trener Juarezu postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Darwina Machisa wszedł Fernando Arce, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Juarezu utrzymać remis.

Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Guadalajary Chivas: Carlos Cisneros, Roberto Alvarado, Fernando Gonzalez, na ich miejsce weszli: Paolo Yrizar, Pavel Perez, Alan Torres. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Lezcana, Jesusa Duenasa, Alberta Acosty zajęli: Gabriel Fernandez, Francisco Nevarez, Alan Medina. Między 84. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Guadalajary Chivas i jedną drużynie przeciwnej.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Guadalajary Chivas otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Guadalajary Chivas wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Juarezu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.