Club Deportivo Guadalajara S.A. de C.V. - Atlas Futbol Club (Guadalajara) 1-1 (0-0). Liga - 8. kolejka

14 sierpnia na Estadio Akron w Zapopan odbył się mecz 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Guadalajary Chivas i Atlasu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

14 sierpnia  na Estadio Akron w Zapopan odbył się mecz  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Guadalajary Chivas  i Atlasu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Guadalajary Chivas wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Atlasu. W 11. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luis Reyes osłabiając tym samym drużynę Atlasu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlas: Anibalowi Chali w 19. i Andersonowi Santamarii w 34. minucie. W 39. minucie arbiter wyrzucił z boiska Miguela Poncego z Guadalajary Chivas. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Edgara Zaldivara, piłkarza Atlasu.

W 45. minucie Angel Zaldivar zastąpił Santiago Ormena. W tej samej minucie w zespole Atlasu doszło do zmiany. Gaddi Aguirre wszedł za Andersona Santamarię. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Jesusowi Sanchezowi z Guadalajary Chivas.

W tym czasie to zawodnicy Atlasu otworzyli wynik. W 63. minucie bramkę zdobył Julian Quinones.

W następstwie utraty gola trener Guadalajary Chivas postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Jesusa Sancheza i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Cisnerosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 64. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Guadalajary Chivas: Isaac Brizuela, Luis Olivas, Alan Torres, na ich miejsce weszli: Roberto Alvarado, Cristian Calderon, Pavel Perez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Julia Furcha, Angela Marqueza zajęli: Edison Flores, Edyairth Ortega. Niedługo później trener Atlasu postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Herrerę wszedł Diego Barbosa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Atlasu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Piłkarze Guadalajary Chivas odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie Carlos Cisneros wyrównał wynik meczu.

W 87. minucie żółtą kartką został ukarany Emmanuel Aguilera, zawodnik Atlasu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Guadalajary Chivas, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Guadalajary Chivas, a zawodnikom Atlasu przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Guadalajary Chivas wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Atlasu wymieniła czterech zawodników.