Club de Futbol Universidad Nacional A. C. - Club de Futbol America S. A. de C. V. 0-3 (0-1). Liga - 8. kolejka

14 sierpnia na Estadio Olimpico Universitario w Meksyku odbył się pojedynek 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami UNAM Pumas i Ameriki. Mecz zakończył się zwycięstwem Ameriki 3-0.

14 sierpnia  na Estadio Olimpico Universitario w Meksyku odbył się pojedynek  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami UNAM Pumas  i Ameriki. Mecz zakończył się zwycięstwem Ameriki 3-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Ameriki wygrała aż 13 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut jedenastka Ameriki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny UNAM Pumas była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ameriki w 38. minucie spotkania, gdy Diego Valdes strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nicolas Freire z zespołu UNAM Pumas. Była to 44. minuta starcia. W 45. minucie Adrian Aldrete został zastąpiony przez Jera Rodrigueza. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze UNAM Pumas: Diogo, Leonel Lopez, a na ich miejsce weszli Adrian Aldrete, Adrian Aldrete.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ameriki.

W 52. minucie w zespole Ameriki doszło do zmiany. Bruno Valdez wszedł za Sebastiana Caceresa.

Jedenastka UNAM Pumas ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ameriki, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Rodriguez. Przy zdobyciu bramki asystował Henry Martin.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ameriki doszło do zmiany. Pedro Aquino wszedł za Alvara Fidalga. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Leonelowi Lopezowi, zawodnikowi UNAM Pumas.

Alejandro Zendejas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ameriki, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Ameriki doszło do zmiany. Jonathan dos Santos wszedł za Richarda Sancheza.

W tej samej minucie trener Ameriki postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Rodrigueza wszedł Miguel Layun, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ameriki utrzymać prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Ameriki żadną kartką, natomiast zawodnikom UNAM Pumas przyznał dwie żółte.

Zespół UNAM Pumas w pierwszej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ameriki w drugiej połowie dokonała czterech zmian.