Club de Futbol Tigres de la Universidad Autonoma de Nuevo Leon - Atlas Futbol Club (Guadalajara) 4-2 (0-1). Liga -

22 maja na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL i Atlasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tigres UANL 4-2.

22 maja  na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek   Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL  i Atlasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tigres UANL 4-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Tigres UANL wygrała aż dziewięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie Emmanuel Aguilera został zastąpiony przez Gaddiego Aguirrego.

Między 22. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlasu i jedną drużynie przeciwnej.

Julian Quinones wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlasu, strzelając gola w 45. minucie spotkania. W tej samej minucie w drużynie Tigres UANL doszło do zmiany. Florian Thauvin wszedł za Hugona Ayalę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlasu.

W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Andre-Pierre Gignac.

Szybko po stracie bramki drużyna Tigres UANL objęła prowadzenie. W 59. minucie Andre-Pierre Gignac po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Quinones.

W 62. minucie Carlos Gonzalez został zmieniony przez Nicolasa Lopeza, co miało wzmocnić zespół Tigres UANL. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julia Furcha na Angela Marqueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tigres UANL w 74. minucie spotkania, gdy Andre-Pierre Gignac strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Diego Barbosa wszedł za Anibala Chalę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 81. minucie wynik na 4-1 podwyższył Igor Lichnovsky. Asystę przy bramce zanotował Guido Pizarro.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Tigres UANL doszło do zmiany. Juan Vigon wszedł za Yefersona Sotelda. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andersonowi Santamarii i Nahuelowi Guzmanowi. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Aldo Rocha.

W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Nahuel Guzman, tym samym zespół Tigres UANL musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Drużyna Tigres UANL była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tigres UANL w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.