Club de Futbol Pachuca - Gallos Blancos de Queretaro Futbol Club 2-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

5 lipca na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się pojedynek 1. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Queretara. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 2-0.

5 lipca  na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się pojedynek  1. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej  i Queretara. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 starcia zespół Pachucej wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pachucej w 25. minucie spotkania, gdy Nicolas Ibanez zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aviles Hurtado.

Między 31. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Queretara. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pachucej.

Niestety Oscar Ustari bramkarz Pachucej nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Carlosa Morena - rezerwowego bramkarza drużyny.

Jedenastka Queretara ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Pachucej, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Aviles Hurtado. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Victor Guzman.

W 68. minucie Kevin Escamilla został zastąpiony przez Rodriga Lopeza. Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Queretara: Juan Romagnoli, David Barbona, Erik Vera, Omar Mendoza, na ich miejsce weszli: Pablo Barrera, David Cabrera, Gabriel Rojas, Ariel Nahuelpan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Victora Guzmana, Avilesa Hurtada, Jesusa Hernandeza zajęli: Roberto de la Rosa, Paulino, Marino Hinestroza. W 89. minucie kartką został ukarany Rodrigo Lopez, zawodnik Queretara.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jedenastka Pachucej zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Queretara była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Pachucej żadną kartką, natomiast zawodnikom Queretara pokazał cztery żółte.

Zespół Pachucej w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Queretara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.