Club de Futbol Pachuca - Club de Futbol America S. A. de C. V. 3-0 (2-0). Liga -

23 maja na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się starcie Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Ameriki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pachucej 3-0.

23 maja  na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się starcie   Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej  i Ameriki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pachucej 3-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Ameriki wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 13. minucie spotkania, gdy Romario Ibarra zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Aviles Hurtado.

Między 27. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Pachucej i jedną drużynie przeciwnej.

Erick Sanchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, strzelając kolejnego gola w 44. minucie starcia.

Na drugą połowę drużyna Ameriki wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Caceresa wszedł Jorge Mere. W 58. minucie Aviles Hurtado zastąpił Fernanda Navarra.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Ameriki: Salvador Reyes, Henry Martin, a na ich miejsce weszli Alejandro Zendejas, Federico Vinas.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Romario Ibarra z Pachucej. Przy strzeleniu gola pomagał Victor Guzman.

Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pachucej: Romario Ibarra, Luis Chavez, Victor Guzman, na ich miejsce weszli: Bryan Gonzalez, Pedro Pedraza, Jesus Hernandez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Fuentesa, Richarda Sancheza zajęli: Mauro Lainez, Jonathan dos Santos. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Jedenastka Ameriki miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Pachucej, natomiast zawodnikom Ameriki przyznał jedną.

Drużyna Pachucej w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Ameriki w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.