Club de Futbol Pachuca - Club de Futbol America S. A. de C. V. 0-3 (0-1). Liga - 9. kolejka

W starciu 9. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 18 sierpnia, zespół Pachucej przegrał z Americą 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto.

W  starciu 9. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 18 sierpnia, zespół Pachucej przegrał  z Americą  0-3 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Ameriki wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pachucej i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ameriki w 34. minucie spotkania, gdy Alejandro Zendejas zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Henry'ego Martina.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Romario Ibarra osłabiając tym samym zespół Pachucej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ameriki.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Jonathan Rodriguez. Asystę zanotował Diego Valdes.

W 51. minucie Victor Guzman został zastąpiony przez Paulina. W 60. minucie Mauricio Isais został zmieniony przez Bryana Gonzaleza, a za Avilesa Hurtada wszedł na boisko Illian Hernandez, co miało wzmocnić zespół Pachucej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Valdesa na Pedro Aquina. Po chwili trener Ameriki postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Rodrigueza wszedł Miguel Layun, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ameriki utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Ameriki udało się strzelić gola i wygrać.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Illianowi Hernandezowi, piłkarzowi Pachucej.

Henry Martin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ameriki, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Richard Sanchez.

W 90. minucie żółtą kartkę obejrzał Emilio Lara z Ameriki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Zawodnicy Pachucej dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Pachucej w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Ameriki w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.