Club de Futbol America S. A. de C. V. - Futbol Club Juarez 2-1 (0-0). Liga - 7. kolejka

W meczu 7. kolejki Liga MX, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Ameriki wygrała z Juarezem 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku.

W  meczu 7. kolejki  Liga MX, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Ameriki wygrała  z Juarezem  2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Ameriki wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Alejandrowi Zendejasowi z Ameriki.

W 45. minucie za Diego Valdesa wszedł Miguel Layun. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ameriki w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Henry Martin. W zdobyciu bramki pomógł Luis Fuentes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ameriki w 64. minucie spotkania, gdy Henry Martin zdobył drugą bramkę. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Juarezu: Alan Medina, Francisco Nevarez, a na ich miejsce weszli Matias Garcia, Alberto Acosta.

W 71. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Maximiliano Silvera nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Ameriki: Alejandro Zendejas, Richard Sanchez, Federico Vinas, Alvaro Fidalgo, na ich miejsce weszli: Salvador Reyes, Pedro Aquino, Jonathan Rodriguez, Jonathan dos Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaime Gomeza, Maximiliana Olivery, Jesusa Duenasa zajęli: Dario Lezcano, Diego Rolan, Fernando Arce. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Salceda z Juarezu, a w 79. minucie Miguela Layuna z drużyny przeciwnej.

Bramkarz Ameriki wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 90. minucie wynik ustalił Alan Medina.

Jedenastce Juarezu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Ameriki.

Jedenastka Ameriki zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Ameriki dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.