Club de Futbol America S. A. de C. V. - Club de Futbol Pachuca 1-1 (0-0). Liga -

20 maja na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbyło się starcie Liga MX pomiędzy drużynami Ameriki i Pachucej. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

20 maja  na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbyło się starcie   Liga MX pomiędzy drużynami Ameriki  i Pachucej. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Ameriki wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jorge Almada z Pachucej. Była to 21. minuta starcia.

Na początku drugiej połowy piłkarze Ameriki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Diego Valdes.

W 70. minucie kartkę otrzymał Miguel Tapias z jedenastki Pachucej. W 72. minucie Romario Ibarra został zmieniony przez Fernanda Navarra. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom America: Alvarowi Fidalgowi w 74. i Jorge Sanchezowi w 80. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił z rzutu karnego Nicolas Ibanez.

W 85. minucie Federico Vinas został zmieniony przez Henry'ego Martina, co miało wzmocnić zespół Ameriki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Avilesa Hurtada na Bryana Gonzaleza oraz Victora Guzmana na Jesusa Hernandeza. W następstwie utraty bramki trener Ameriki postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Pedro Aquina i na pole gry wprowadził napastnika Ferneya Otera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Ameriki doszło do zmiany. Richard Sanchez wszedł za Pedro Aquina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.