Club América - Tigres 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W meczu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 24 października, jedenastka Clubu América wygrała z Tigres 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

H. Martín 53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 starć drużyna Tigres wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 16 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Tigres próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Rafaelowi Carioce z Tigres. Była to 29. minuta starcia.

W 37. minucie Pedro Aquino został zmieniony przez Maria Osunę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Henry Martín dla drużyny Clubu América. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Miguela Layuna.

Chwilę później trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Raymundo Fulgencio, a murawę opuścił Rafael Carioca. W 59. minucie boisko opuścili piłkarze Clubu América: Federico Viñas, Nicolás Benedetti, a na ich miejsce weszli Henry Martín, Álvaro Fidalgo. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Nicolás Benedetti, zawodnik gospodarzy.

Trener Clubu América wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda Madrigala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Salvador Reyes.

Guido Pizarro
59′ Álvaro Fidalgo Fernández
Juan Pablo Vigón Cham86′
37′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Luis Enrique Quiñónes
71′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Rafael De Souza Pereira29′ 57′
 53′ 59′ Henry Josué Martín Mex
Andre-Pierre Gignac
71′ Salvador Reyes Chávez
Carlos Joel Salcedo
71′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Juan José Sánchez Purata
71′ Fernando Madrigal González
Jordan Steeven Sierra Flores
37′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Jesús Alberto Dueñas Manzo
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Leonardo Cecilio Fernández López86′
59′ 65′ Nicolás Benedetti Roa
Raymundo de Jesús Fulgencio Román57′
Roger Beyker Martínez Tobinson
David René Ayala Hernández83′
59′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Carlos Gabriel González Espínola82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.