Club America - Pumas de la Universidad de Mexico 1-3 (1-2). Liga meksykańska - Liga MX

28 listopada na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América a Pumasu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pumasu 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka Pumasu.

Higor 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół Clubu América wygrał aż 23 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 11. minucie spotkania, gdy Víctor Aguilera strzelił z karnego pierwszego gola.

Zawodnicy gości nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Washington Corozo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alan Mozo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Pumasu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Washington Corozo dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Alan Mozo.

Trener Clubu América wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisca Córdovę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Richard Sánchez. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Efraínowi Velardemu w 53. i Washingtonowi Corozowi w 58. minucie.

W 63. minucie za Sebastiána Saucedo wszedł Higor. W 73. minucie Jorge Sánchez został zmieniony przez Miguela Layuna, a za Maura Laíneza wszedł na boisko Federico Viñas, co miało wzmocnić jedenastkę Clubu América. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Favia Álvareza na Jerónima Rodrígueza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Higor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Po raz trzeci do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Mozo.

W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Rogerowi Martínezowi, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Alek Álvarez, a murawę opuścił Efraín Velarde. W tej samej minucie Leonel López został zmieniony przez José Galinda, co miało wzmocnić zespół Pumasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Fidalga na Nicolása Benedettiego.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał José Galindo z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Alfredo Talavera
73′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Alan Mozo Rodríguez
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Arturo Ortíz Martínez
 11′ (k.) Víctor Emanuel Aguilera
Nicolás Omar Freire
Salvador Reyes Chávez
Efraín Velarde Calvillo53′ 87′
89′ Álvaro Fidalgo Fernández
Favio Enrique Álvarez76′
51′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Erik Antonio Lira Méndez
73′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Leonel López González87′
Fernando Madrigal González
Sebastián Saucedo Mondragón63′
84′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Cristian Damián Battocchio
73′ Miguel Layun
José Ricardo Galindo Gutiérrez87′ 88′
Santiago Naveda Lara
Amaury García Moreno
Jordan Jesús Silva Díaz
Marco Antonio García Robledo
51′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Higor Matheus Meritão63′  82′
Antonio De Jesús López Amenábar
Jerónimo Rodríguez Guemes76′
89′ Nicolás Benedetti Roa
Diogo de Oliveira Barbosa
73′ Federico Sebastián Viñas Barboza
José Rogerio de Oliveira Melo

Zawodnicy Clubu América obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.