Club America - Puebla FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX

7 lutego na Estadio Azteca w Meksyku odbył się pojedynek 5. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Puebli. Starcie zakończyło się zwycięstwem Clubu América 1-0.

5. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-07 02:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Club America
Puebla FC
1
0
R. Martínez 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Clubu América wygrała 14 razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Puebla: Maximilianowi Pergowi w 42. i Lucasowi Mai w 45. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Christiana Tabó i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Álvareza, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Clubu América postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Roger Martínez, a murawę opuścił Leonardo Suárez. Roger Martínez spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Antonio López został zmieniony przez Pedro Aquina.

Jedyną bramkę meczu zdobył Roger Martínez dla drużyny Clubu América. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Francisco Córdova.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Maximiliano Perg, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 42. minucie.

Maximiliano Perg Schneider42′ 90′
61′ Leonardo Gabriel Suárez
Omar Andrés Fernández Frasica79′
Mauro Alberto Laínez Leyva
Christian Alejandro Tabó Hornos56′
61′ Antonio De Jesús López Amenábar
Maximiliano Javier Araújo Vilches80′
Francisco Sebastián Córdova Reyes
Javier Alván Salas Salazar
85′ Henry Josué Martín Mex
Clifford Aboagye
61′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Daniel Álvarez López56′
61′  66′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Guillermo Martínez Ayala80′
85′ Federico Sebastián Viñas Barboza

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Puebli pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Clubu América w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.