Club America - CF Pachuca 2-0 (2-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

W starciu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Clubu América zwyciężył z Pachucą 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-28 02:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
Club America
CF Pachuca
2
0
R. Sánchez 29'
P. Aquino 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół Pachucej wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 29. minucie spotkania, gdy Richard Sánchez strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Henry Martín.

Zespół Pachucej ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Pedro Aquino. Asystę zanotował Richard Sánchez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Roberto De La Rosa, a murawę opuścił Mauro Quiroga. Na drugą połowę zespół Pachucej wyszedł w zmienionym składzie, za Bryana Gonzáleza, Francisca Figueroa weszli Hárold Mosquera, Ismael Sosa.

W 63. minucie za Jorge Hernándeza wszedł Erick Sánchez. A kibice Clubu América nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Suáreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mauro Laínez. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Richard Sánchez, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Kevin Nahin Álvarez Campos
 29′ 90′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Erick Germain Aguirre Tafolla
84′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Luis Gerardo Chávez Magallón84′
72′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Jorge Daniel Hernández Govea63′
 42′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Francisco Antonio Figueroa Díaz46′
83′ Álvaro Fidalgo Fernández
Mauro Daniel Quiroga46′
78′ Henry Josué Martín Mex
Bryan Alonso González Olivan46′
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Carlos Agustín Moreno Luna
Bryan Colula Alarcón
Emmanuel García Vaca
84′ Santiago Naveda Lara
Miguel Ángel Herrera Equihua
Jordan Jesús Silva Díaz
Bruce El-mesmari Sangochian
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jahaziel Marchand Herrera
83′ Antonio De Jesús López Amenábar
Hárold Santiago Mosquera Caicedo46′
Alan Medina Camacho
Roberto Carlos De La Rosa González46′
72′ Leonardo Gabriel Suárez
Roberto Antonio Nurse Anguiano84′
Giovani dos Santos
Erick Daniel Sánchez Ocegueda63′
78′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Ismael Sosa46′

Sędzia nie ukarał zawodników Pachucej żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Pachucej w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.