Club America - CD Guadalajara 1-2 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

29 listopada na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América a CD Guadalajara. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem CD Guadalajara 2-1, który wywalczyła awans.

C. Calderón 31',72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół Clubu América wygrał 17 razy i zanotował 15 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy CD Guadalajara otworzyli wynik. W 31. minucie Cristian Calderón dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Oribe Peralta.

W 41. minucie Richard Sánchez został zmieniony przez Nicolása Benedettiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Hiram Mier z CD Guadalajara. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Guadalajara.

Trener Clubu América wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergia Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giovani dos Santos. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Alfonso Sánchez wszedł za Víctora Aguilerę.

Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Oribe'a Peraltę wszedł Antonio Briseño, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CD Guadalajara utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie CD Guadalajara udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Guadalajara w 72. minucie spotkania, gdy Cristian Calderón zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Uriel Antuna.

Zawodnicy Clubu América szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Henry Martín. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jesús Escoboza.

Między 82. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CD Guadalajara i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Clubu América zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CD Guadalajara.

Hiram Ricardo Mier Alanis45′
67′ Víctor Emanuel Aguilera
Gilberto Sepúlveda López90′
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Miguel Ponce
61′ Giovani dos Santos
Alan Eduardo Torres Villanueva
41′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Uriel Antuna81′
89′ Santiago Cáseres
Cristian Yonathan Calderón Del Real  31′, 72′ 81′
Francisco Sebastián Córdova Reyes
Jesús Antonio Molina Granados
Federico Sebastián Viñas Barboza
Isaac Brizuela82′ 90′
 75′ Henry Josué Martín Mex
Óscar Uriel Macías Mora
41′ Nicolás Benedetti Roa
Edson Enrique Torres Ulloa
61′ Sergio Ismael Díaz Velázquez
Adrián Eduardo Villalobos Orozco90′
Andrés Felipe Ibargüen García
Ronaldo Cisneros Morell81′
67′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Ernesto Alexis Vega Rojas

Przewaga zespołu Clubu América w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom CD Guadalajara pokazał trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka CD Guadalajara w drugiej połowie dokonała czterech zmian.