Club America - Atlético San Luis 2-1 (1-0). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

10 stycznia na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się spotkanie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Atlético San Luis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu América 2-1.

N. Ibáñez 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Clubu América wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartkę dostał Jesús Piñuelas z Atlético San Luis.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mauro Laínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu América, zdobywając bramkę w 26. minucie meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Ramón Juárez, piłkarz Clubu América.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Federicowi Ginowi z drużyny gości. Była to 51. minuta starcia. W 56. minucie za Federica Gina wszedł Pablo López.

Kibice Atlético San Luis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Castro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luis Gallegos. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nicolás Ibáñez. Asystę zaliczył Pablo Barrera.

W 80. minucie w jedenastce Atlético San Luis doszło do zmiany. Anderson Julio wszedł za Pabla Barrerę. Po chwili trener Clubu América postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Richarda Sáncheza wszedł Santiago Naveda, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Clubu América przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Francisco Córdova. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Pedro Aquino.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce Atlético San Luis doszło do zmiany. Diego Pineda wszedł za Juana Castro. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ricardo Chávez Soto
43′ Ramón Juárez Del Castillo
Jesús Fernando Piñuelas Sandoval21′
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Ramiro Gabriel González Hernández
Luis Fernando Fuentes Vargas
Camilo Sebastián Mayada Mesa
86′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Federico Gino Acevedo Fagúndez51′ 56′
70′ Leonardo Gabriel Suárez
Luis Felipe Gallegos Leiva57′
 26′ 61′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Javier Güemez López
70′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Pablo Edson Barrera Acosta80′
61′ Giovani dos Santos
Ventura Alvarado Aispuro
86′ Santiago Naveda Lara
Uziel Amin García Martínez
70′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Rodrigo Javier Noya García
61′  89′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Jhon Fredy Duque Arias
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Anderson Andrés Julio Santos80′
70′ Alan Medina Camacho
Pablo César López Martínez56′
Sergio Ismael Díaz Velázquez
Jorge Alberto Sánchez López
Andrés Felipe Ibargüen García
Juan David Castro Ruiz57′ 90′
61′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Diego Iván Pineda Juárez90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Clubu América w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.