CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León - Cruz Azul FC 1-3 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

27 listopada na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres a Cruz Azul. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cruz Azul 3-1, który wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2020-11-27 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Diego Montaño Robles
L. Romo 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań drużyna Cruz Azul wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Taktyka trenera drużyny Cruz Azul już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Cruz Azul. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie bramkę zdobył Juan Escobar. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Roberto Alvarado.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruz Azul.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Guido Pizarro. Przy strzeleniu gola pomógł Javier Aquino.

Zawodnicy Cruz Azul szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie Jonathan Rodríguez dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Luisa Roma.

W 64. minucie Diego Reyes został zmieniony przez Jesúsa Dueñasa. W tej samej minucie trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nicolás López, a murawę opuścił Luis Quiñónes.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Luis Romo. Asystę przy golu zanotował Orbelín Pineda.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Carlosowi Salcedowi z Tigres. Była to 73. minuta pojedynku. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cruz Azul doszło do zmiany. José Martínez wszedł za Roberta Alvarada. W 79. minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Víctor Yotún wszedł za Orbelína Pinedę.

Kibice Cruz Azul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elíasa Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić José Rivero. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Juan Marcelo Escobar Chena  30′
64′ Diego Reyes
Pablo César Aguilar Benítez
Francisco Javier Meza Palma
Julio César Domínguez Juárez
73′ Carlos Joel Salcedo
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Javier Aquino
Roberto Carlos Alvarado Hernández73′
 46′ Guido Pizarro
José Ignacio Rivero Segade85′
Rafael De Souza Pereira
Rafael Baca Miranda
64′ Luis Enrique Quiñónes
Pablo Daniel Ceppelini Gatto
64′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Leonardo Cecilio Fernández López
Elías Hernán Hernández Jacuinde85′
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Víctor Yoshimar Yotún Flores79′
64′ Nicolás Federico López Alonso
Milton Joel Caraglio

Santiago Tomás Giménez

Przewaga zespołu Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Tigres przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Tigres w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.