Reklama

Reklama

CF Pachuca - Pumas de la Universidad de Mexico 0-1 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

27 listopada na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej a Pumasu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pumasu 1-0, który wywalczył awans.

27 listopada na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej  a Pumasu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pumasu 1-0, który wywalczył awans.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Pachucej wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Faviowi Álvarezowi z Pumasu.

Jedyną bramkę meczu dla Pumasu zdobył Favio Álvarez w siódmej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Juana Vigóna.

Reklama

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Erikowi Lirze w 19. i Juanowi Dinennowi w 27. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na wapno, jednak Víctor Guzmán nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

W 62. minucie za Ericka Sáncheza wszedł Emmanuel García. Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Roberto Nurse.

W tej samej minucie Víctor Guzmán został zmieniony przez Víctora Dávilę, co miało wzmocnić zespół Pachucej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Dinenna na Andrésa Iniestrę. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Carlos Gutiérrez, a murawę opuścił Facundo Waller. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Manuelowi Mayordze z drużyny gości. Była to 72. minuta meczu.

W 75. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Juana Iturbego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Juana Vigóna wszedł na boisko Gerardo Moreno, co miało wzmocnić jedenastkę Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Édgara Parda na Francisca Figueroa. W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga drużyny Pachucej w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Pachucej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL