CF Pachuca - Pumas de la Universidad de Mexico 0-1 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

27 listopada na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej a Pumasu. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pumasu 1-0, który wywalczył awans.

F. Álvarez 7'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Pachucej wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Faviowi Álvarezowi z Pumasu.

Jedyną bramkę meczu dla Pumasu zdobył Favio Álvarez w siódmej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Juana Vigóna.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Erikowi Lirze w 19. i Juanowi Dinennowi w 27. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na wapno, jednak Víctor Guzmán nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

W 62. minucie za Ericka Sáncheza wszedł Emmanuel García. Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Roberto Nurse.

W tej samej minucie Víctor Guzmán został zmieniony przez Víctora Dávilę, co miało wzmocnić zespół Pachucej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Dinenna na Andrésa Iniestrę. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Carlos Gutiérrez, a murawę opuścił Facundo Waller. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Manuelowi Mayordze z drużyny gości. Była to 72. minuta meczu.

W 75. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Juana Iturbego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Juana Vigóna wszedł na boisko Gerardo Moreno, co miało wzmocnić jedenastkę Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Édgara Parda na Francisca Figueroa. W drugiej połowie nie padły gole.

Manuel Alejandro Mayorga Almaráz72′
45′ (k.) 62′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Favio Enrique Álvarez  7′ 7′ 75′
80′ Édgar Felipe Pardo Castro
Erik Antonio Lira Méndez19′
62′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Juan Pablo Vigón Cham90′
Ismael Sosa
Facundo Federico Waller Martiarena65′
Luis Gerardo Chávez Magallón
Carlos Gabriel González Espínola
62′ Roberto Antonio Nurse Anguiano
Juan Ignacio Dinenno De Cara27′ 64′
Franco Luis Torgnascioli Lagreca
Alex Sebastián Cruz Ramírez
62′ Emmanuel García Vaca
Luis Fernando Quintana Vega
Miguel Ángel Herrera Equihua
Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
Rodrigo Salinas Dorantes
Amaury García Moreno
80′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Bryan Mendoza Cruz
62′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Gerardo Moreno Cruz90′
62′ Roberto Carlos De La Rosa González
Juan Manuel Iturbe75′

Przewaga drużyny Pachucej w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Pachucej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.