CF Pachuca - FC Juárez 1-1 (0-1). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

25 października na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się mecz 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i FC Juárez. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Pedro Raul 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka FC Juárez wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Juárez w 33. minucie spotkania, gdy Pedro Raul zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Maximiliano Olivera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Juárez.

Drugą połowę drużyna Pachucej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Avilésa Hurtadę wszedł Romario Ibarra. Drugą połowę zespół Pachucej rozpoczął w zmienionym składzie, za Hárolda Mosquerę wszedł Jahaziel Marchand. Także w drużynie FC Juárez w czasie przerwy zaszły zmiany, za Fernandinha wszedł Fabián Castillo.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Raula z FC Juárez, a w 74. minucie Víctora Guzmána z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Pachucej otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Víctor Guzmán. Bramka padła po podaniu Bryana Gonzáleza.

Między 76. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Pachucej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Erick Sánchez. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Pachucej doszło do zmiany. Jesús Hernández wszedł za Bryana Gonzáleza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos76′
76′ Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Yairo Yesid Moreno Berrío
Francisco Contreras Báez
46′ Avilés Hurtado Herrera
José Juan García Manríquez
78′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Fernando José Marques Maciel46′
87′ Bryan Alonso González Olivan
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza78′
46′ Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Ariel Matías García
 74′ 74′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
José Antonio Madueña López
87′ Jesús Daniel Hernández Casiano
Adrián Mora Barraza
Jorge Daniel Hernández Govea
Alberto Joshimar Acosta Alvarado
Pablo César López Martínez
Fabián Andrés Castillo Sánchez46′
46′ Jahaziel Marchand Herrera
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
78′ Roberto Carlos De La Rosa González
Martín Luis Galván Romo
46′ Romario Andrés Ibarra Mina
Flavio Jesús Santos Carrillo

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Pachucej, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna Pachucej w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.