CF Pachuca - CSyD Atlas de Guadalajara 0-1 (0-1). Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX

W starciu 6. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Pachucej przegrała z Atlasem 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

V. Malcorra 31'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Pachucej wygrał aż 16 razy, zremisował 10, a przegrał tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alda Rochę z Atlasu, a w 29. minucie Oscara Murilla z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola z karnego strzelił Víctor Malcorra dla zespołu Atlasu. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlasu.

Trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ismael Sosa, a murawę opuścił Édgar Pardo. Na drugą połowę drużyna Pachucej wyszła w zmienionym składzie, za Ericka Sáncheza wszedł Francisco Figueroa.

W 64. minucie Ían Torres został zmieniony przez Jonathana Herrerę. W 68. minucie Jorge Hernández został zmieniony przez Maura Quirogę, co miało wzmocnić zespół Pachucej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Ibarrę na Pabla Gonzáleza. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ángel Márquez z drużyny gości. Była to 75. minuta pojedynku.

Niedługo później trener Atlasu postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Víctora Malcorrę wszedł Luis Reyes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Matías Catalán, Roberto Nurse, a na ich miejsce weszli Kevin Álvarez, Roberto De La Rosa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Camilo Vargas
81′ Kevin Nahin Álvarez Campos
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Brayton Josué Vázquez Vélez
29′ Oscar Fabián Murillo Murillo
Hugo Martín Nervo
Miguel Ángel Tapias Dávila
Jesús Alberto Angulo Uriarte
46′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Alex Ibarra73′
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Ángel Jeremy Márquez Castañeda75′
68′ Jorge Daniel Hernández Govea
Víctor Ignacio Malcorra  31′ (k.) 79′
46′ Édgar Felipe Pardo Castro
Ían Jairo Misael Torres Ramírez64′
81′ Roberto Carlos De La Rosa González
Aldo Paul Rocha González15′
Erick Germain Aguirre Tafolla
Milton Joel Caraglio
Franco Luis Torgnascioli Lagreca
José Santiago Hernández García
81′ Matías Ezequiel Catalán
Pablo González Díaz73′
46′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Efraín Orona Zavala
Marcelo Javier Correa
81′ Roberto Antonio Nurse Anguiano
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
68′ Mauro Daniel Quiroga
Jonathan Ozziel Herrera Morales64′
46′ Ismael Sosa
Jairo Ezequiel Mungaray López

Przewaga jedenastki Pachucej w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Pachucej w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.