CF Pachuca - Cruz Azul FC 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

W pojedynku 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 26 stycznia, jedenastka Pachucej przegrała z Cruz Azul 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-26 04:00 | Stadion: Estadio Hidalgo | Arbiter: Edgar Allan Morales Olvera
CF Pachuca
Cruz Azul FC
0
1
J. Escobar 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Cruz Azul wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: José Riverowi w 18. i Jaiberowi Jiménezowi w 25. minucie.

Trener Pachucej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ismaela Sosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Romario Ibarra. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Víctor Yotún, a murawę opuścił Jaiber Jiménez. W 54. minucie za Édgara Parda wszedł Hárold Mosquera.

Jedyną bramkę meczu zdobył Juan Escobar dla zespołu Cruz Azul. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł José Rivero.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Erick Sánchez z drużyny gospodarzy. Była to 71. minuta spotkania. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Cruz Azul: Orbelín Pineda, José Rivero, Roberto Alvarado, na ich miejsce weszli: Josué Reyes, Elías Hernández, Alexis Gutiérrez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Cháveza, Matíasa Catalána zajęli: Roberto De La Rosa, Kevin Álvarez.

Jose De Jesus Corona
76′ Matías Ezequiel Catalán
Julio César Domínguez Juárez
71′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Roberto Carlos Alvarado Hernández90′
76′ Luis Gerardo Chávez Magallón
José Ignacio Rivero Segade18′ 89′
42′ Romario Andrés Ibarra Mina
Rafael Baca Miranda
Mauro Daniel Quiroga
Orbelín Pineda Alvarado81′
54′ Édgar Felipe Pardo Castro
Santiago Tomás Giménez
José Ángel Eulogio Téllez
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
76′ Kevin Nahin Álvarez Campos
Luis Enrique Pérez Íñiguez
Emmanuel García Vaca
Josué Emmanuel Reyes Santacruz81′
Miguel Ángel Herrera Equihua
Cristopher Santiago Benítez Islas
54′ Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Josué Misael Domínguez González
Efraín Orona Zavala
Alexis Hazael Gutiérrez Torres90′
Miguel Ángel Tapias Dávila
Elías Hernán Hernández Jacuinde89′
76′ Roberto Carlos De La Rosa González
Fabián Bernardo Partida Tovalín
Roberto Antonio Nurse Anguiano
Víctor Yoshimar Yotún Flores46′
42′ Ismael Sosa

Jedenastka Pachucej miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Pachucej dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.