CF Pachuca - Club Santos Laguna 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX

27 kwietnia na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się mecz 16. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Santos Laguna. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pachucej 1-0.

V. Sosa 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Santos Laguna wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 17 remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Pachucej został osłabiony. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luis Chávez osłabiając tym samym drużynę Pachucej.

W 45. minucie Roberto De La Rosa został zastąpiony przez Jorge Hernándeza. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Pachucej w tym sezonie, pojawił się Matías Catalán, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Francisca Figueroa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Jedyną bramkę meczu dla Pachucej zdobył z karnego Ismael Sosa w 58. minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Diego Valdés, Fernando Gorriarán, a na ich miejsce weszli Eduar Preciado, Ronaldo Prieto. W następstwie utraty bramki trener Santos Laguna postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Alana Cervantesa i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Ibargüena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Ismael Sosa został zmieniony przez Romaria Ibarrę, a za Édgara Parda wszedł na boisko Miguel Herrera, co miało wzmocnić zespół Pachucej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Oterę na Carlosa Orrantíę oraz Santiago Muñoza na Ignacia Jeraldina.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Carlosowi Morenowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

CF Pachuca
90′ Carlos Agustín Moreno Luna
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo68′
86′ Édgar Felipe Pardo Castro
Juan Ferney Otero Tovar74′
46′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Eduar Ayrton Preciado García60′
39′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez60′
 58′ (k.) 71′ Ismael Sosa
Eduardo Daniel Aguirre Lara
45′ Roberto Carlos De La Rosa González
Santiago René Muñóz Robles74′
Carlos Eduardo Rodas Ozuna
Héctor Hipólito Holguín Pérez
46′ Matías Ezequiel Catalán
Carlos Emilio Orrantía Treviño74′
Emmanuel García Vaca
David Alfredo Andrade Gómez
86′ Miguel Ángel Herrera Equihua
José Andrés Ávila De Santiago
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Fernando Gorriarán Fontes60′
45′ Jorge Daniel Hernández Govea
Adrián Lozano Magallanes
Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
71′ Romario Andrés Ibarra Mina
Diego Alfonso Valdés Contreras60′
Roberto Antonio Nurse Anguiano
Andrés Felipe Ibargüen García68′
Mauro Daniel Quiroga
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Pachucej pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół Pachucej wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.