CF Pachuca - Club Necaxa 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

24 września na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się pojedynek 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Club Necaxa. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 1-0.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-24 04:00 | Stadion: Estadio Hidalgo | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
CF Pachuca
Club Necaxa
1
0
A. Hurtado 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna Pachucej wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Pachucej zdobył Avilés Hurtado w 15. minucie.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Avilésa Hurtadę z Pachucej, a w 44. minucie Fernanda Mezę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pachucej.

W 53. minucie w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Miguel Herrera wszedł za Oscara Murilla. W 57. minucie Fernando González został zmieniony przez Maximiliana Salasa.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości : Sergio Bareiro, Jesús Escoboza, a na ich miejsce weszli Mauro Quiroga, Raúl Sandoval. A kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hárolda Mosquerę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Víctor Guzmán. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vicente Poggiego z Club Necaxa, a w 75. minucie Illiana Hernandeza z drużyny przeciwnej.

Trener Club Necaxa postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Alana Medinę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Aguirrego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Luis García wszedł za Vicente Poggiego. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkami zostali ukarani Luis Chávez z Pachucej i Fabricio Formiliano z zespołu gości.

Fabricio Orosmán Formiliano Duarte90′
53′ Oscar Fabián Murillo Murillo
Fernando Nicolás Meza44′
Matías Ezequiel Catalán
Agustín Oliveros Cano
 15′ 30′ Avilés Hurtado Herrera
Fernando Rubén González Pineda57′
74′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Alan Medina Camacho76′
61′ Bryan Alonso González Olivan
Raúl Martín Sandoval Zavala57′
Jorge Daniel Hernández Govea
Vicente Poggi Sassi67′ 82′
61′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Alejandro Zendejas Saavedra
73′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Mauro Daniel Quiroga57′
Carlos Agustín Moreno Luna
Edgar Adolfo Hernández Tellez
Daniel Alonso Aceves Patiño
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
53′ Miguel Ángel Herrera Equihua
Luis Fernando Quintana Vega
74′ 90′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Jesús Alonso Escoboza Lugo57′
Francisco Antonio Figueroa Díaz
Jonathan Alexander González Mendoza
Jahaziel Marchand Herrera
Rodrigo Sebastián Aguirre Soto76′
61′ Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Sergio Elías Bareiro Cardozo57′
Roberto Carlos De La Rosa González
Luis Arcadio García Bañuelos82′
73′ 75′ Illian Gerardo Hernandez Vargas
Maximiliano Nahuel Salas57′
61′ Ismael Sosa
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Club Necaxa obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.