CF Pachuca - Club León 4-0 (0-0). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

24 lipca na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się starcie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Club León. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pachucej 4-0.

R. De La Rosa 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Pachucej wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Pachucej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Club León była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Avilés Hurtado z Pachucej. Była to 34. minuta meczu.

W 48. minucie kartkę dostał William Tesillo z jedenastki gości. W 58. minucie Yairo Moreno został zmieniony przez Francisca Figueroa.

Dopiero w drugiej połowie Víctor Guzmán wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, strzelając gola w 59. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Francisco Figueroa.

Drużyna Club León ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik na 2-0 podwyższył Matías Catalán. Asystę zanotował Oscar Murillo.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Víctor Guzmán z Pachucej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Roberto De La Rosa. Asystę przy bramce zaliczył Pablo López.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Edmundo Iván Vázquez Mellado Pérez
 61′ Matías Ezequiel Catalán
José David Ramírez García
Miguel Ángel Herrera Equihua
Jaine Stiven Barreiro Solis
Miguel Ángel Tapias Dávila
William José Tesillo Gutiérrez48′
58′ Yairo Yesid Moreno Berrío
José Iván Rodríguez Rebollar
83′ Oscar Fabián Murillo Murillo
Omar Andrés Fernández Frasica73′
34′ 90′ Avilés Hurtado Herrera
Luis Arturo Montes Jiménez
Luis Gerardo Chávez Magallón
Fidel Daniel Ambríz González
 59′, 75′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Ángel Israel Mena Delgado
83′ Ismael Sosa
Emmanuel Gigliotti66′
83′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Ramiro Gabriel González Hernández
58′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Andrés Felipe Mosquera Guardia
83′ Jorge Daniel Hernández Govea
Elías Hernán Hernández Jacuinde66′
83′ Pablo César López Martínez
Fernando Missael Morales Arriaga
90′ Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Jesse Zamudio García
83′  90′ Roberto Carlos De La Rosa González
Víctor Alejandro Dávila Zavala73′
Illian Gerardo Hernandez Vargas
Santiago Gabriel Ormeño Zayas66′
Romario Andrés Ibarra Mina

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Pachucej w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.